Двајца турски државјани приведени на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

Двајца државјани на Турција вчера биле приведени на Табановце.

Loading...

Како што информираат од Министерството за внатрешни работи, на 09.01.2020 во 21.20 часот на Граничниот премин „Табановце“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување на исправа“, од слобода биле лишени Б.Н.(20) и С.Б.(24), двајцата од Република Турција.

Тие биле предадени на полициски службеници од СВР  Куманово за понатамошна постапка.


Leave a Reply