Двајца повредени викендов во сообраќајка во Куманово

Сподели со своите пријатели

Две лица се повредени, од кои едно потешко, во сообраќајна незгода што викендов се случила на регионалниот пат Куманово – Свети Николе.

Loading...

– Завчера во 10.00 часот било пријавено дека во Куманово, на крстосница од регионален пат Куманово-Свети Николе и бул.„Трета македонско-ударна бригада“ се случила сообраќајна незгода помеѓу возило „фолксваген голф“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Г.С.(35) од с.Биљановце, Кумановско и „фолксваген пасат“, со кумановски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(23) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Во незгодата С.Ј. се здобил со тешки телесни повреди, а Г.С. се здобила со телесни повреди, констатирани во Општата Болница Куманово.

Извршен бил увид на местото на незгодата од увидна екипа од СВР Куманово.

Никола Ивановски


Leave a Reply