Двајца кумановци се тепале на „Октомвриска револуција“

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка на булеварот „Октомвриска револуција“.

Loading...

– На 31.03.2024 во 09.15 во СВР Куманово било пријавено дека на булеварот „Октомвриска револуција“ во Куманово бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу М.Л. (24) и Џ.С. (31), двајцата од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Како што додаваат од кумановската полиција, по целосно документирање на случајот против нив ќе следуваат соодветни поднесоци.

Никола Ивановски

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест лица добија кривични за филмскиот грабеж во Куманово