Двајца кумановци претепале тинејџер пред СОУ „Перо Наков“

Сподели со своите пријатели

Секторот за внатрешни работи Куманово поднесе кривична пријава против Н.С.(20) и Н.С.(20) двајцата од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Пријавените на 30.11.2015 година, околу 20.30 часот пред СОУ „Перо Наков“ во Куманово поради претходни несогласувања физички го нападнале Б.А.(19) и со дрвен предмет го удирале го по телото.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.