Двајца кумановци физички нападнати

Сподели со своите пријатели

Двајца кумановци вчера биле физички нападнати од сограѓанин.

На 28.06.2020 во 00,20 часот А.С.(25) од Куманово пријавил дека во Куманово, на ул.„Кирил и Методиј“, тој и неговиот 17-годишен роднина биле нападнати со тврд предмет од М.Т.(27) од Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Loading...

Се работи на расчистување на случајот.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *