Двајца кратовци приведени откако нападнале кумановци пред казино

Сподели со своите пријатели

Две лица од Кратово биле приведени во, откако пред казино претепале двајца кумановци, од кои едниот бил вработен во казиното како обезбедување.

Loading...

– На 06.10.2022 во 05.00 часот на улица „Доне Божинов“ во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ги лишиле од слобода И.Д.(42) и А.К.(26), двајцата од Кратово, затоа што пред казино физички ги нападнале Н.Д.(28) од Куманово, вработен во казиното како обезбедување и С.С.(50) од Куманово, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе следува соодветна пријава.

Никола Ивановски