Дваесетгодишник од Слупчане ќе одговара за насилство

Сподели со своите пријатели

Дваесетгодишен жител на селото Слупчане заработи кривична пријава под сомнение дека извршил дело насилство минатиот месец.

Loading...

– СВР Куманово поднесе кривична пријава против  М.С.(20), со живеалиште во Р.Словенија и Б.М.(20) од с.Слупачане, кумановско, поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело ,,насилство”, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Како што појаснуваат од полицијата, на 23.02.2021 околу 15.00 часот, во близина на сендвичарница во Куманово, Е.Е.(19) од с.Ваксинце, кумановско, бил физички нападнат од пријавените.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *