Два збора изговори милион пати и на крајот заплака, но имаше добра причина за тоа (видео)

Сподели со своите пријатели

Јутјуберот Graham the Christian (19) во хуманитарни цели дури милион пати ја изговори фразата „Gucci Gang“ што го пренсуваше во живо преку својот јутјуб канал.

Јутјубер тврди дека има несоборлив доказ дека слетувањето на Месечината било лажирано (видео)

Loading...

Сиот приход го донирал за кампањата „Red Nose Day“ која им помага на посиромашните деца во Америка да дојдат до донација со храна, нуди здравствена заштита, образование и сместување. „Gucci Gang“ е име на познатата песна на Лил Памп која на Јутјуб е прегледана 436 милиони пати.

Има шест години, а оваа заработи 11 милиони долари (видео)

19-годишниот Греман имал за цел да собере 10.000 долари поради што минал неколку дена непрекинато изговарајќи ја фразата и тоа 17 часа без прекин. Целата акција траела 15 дена. пред да го изговори милионитиот пат, Грејам започнал да плаче од среќа, но и од олеснување.

Има 106 години и 300.000 фанови на YouTube (видео)

– Кога го започнав ова не знаев дека ќе биде…не мислев дека вака ќе заврши, рекол тој.

Младиот Јутјубер веќе и претходно соработувал на бројни проекти поврзани за сиромаштвото и децата во Чикаго.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.