Два воени авиони се урнаа во Индија

Сподели со своите пријатели

Два индиски воени авиони се урнаа денеска во близина на Морена, во индиската држава Мадја Прадеш, соопштија воени претставници.

Loading...

Двајцата пилоти се катапултирале и се здобиле со полесни повреди, пренесува India Today.

Наредена е истрага за да се утврди дали имало авионска несреќа.

Двата авиони полетале од воздухопловната база Гвалиор, каде што се одржувала вежбата.


ПРОЧИТАЈТЕ И:  Павел: Германија да заземе лидерска позиција во европскиот безбедносен сектор