Два случаи не семејно насилство изминатото деноноќие во кумановско

Сподели со своите пријатели

Два случаи на семејно насилство биле пријавени во кумановската полиција во текот на изминатото деноноќие.

Loading...

И во двата случаи жртви биле жени во свои четириесети години, кои биле нападнати од нивните сопрузи.

Во првиот случај 45-годишна кумановка била претепана од својот вонбрачен сопруг.

– На 04.03.2024 година во 10. 00 часот во СВР Куманово, 45-годишна жена од Куманово пријавила дека била физички нападната од нејзиниот вонбрачен сопруг, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Во вториот случај, пријавен ноќва по полноќ, жртва била 46-годишна кумановка.

– На 05.03.2024 година во 00.20 часот, 46-годишна жена од Куманово пријавила дека била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.А., велат од кумановската полиција.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Шест лица добија кривични за филмскиот грабеж во Куманово

Од Секторот за внатрешни работи Куманово, потенцираат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски

Loading...