16.07.2019 13:13

Два моќни трикови за лупење портокал кои ќе ве воодушеват (ВИДЕО)


Лупењето портокали знае да биде досадно, а често и да се случи целосно да се извалкаме правејќи го тоа.

На интернет се појави снимка од маж кој покажува два неверојатни трикови за лупење портокал или мандарина, со кои работата се олеснува.

loading...

Првиот се прави така што го сечеме на двата краја овошјето, а потоа го расечуваме по средината и едноставно го „отвораме.“

Вториот е уште полесен и вклучува лажица.

Впрочем погледнете и сами во видеото подолу.

фото: Youtube printscreen


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments