Два дена по масакрот во Флорида: Колеџ во Вашингтон под полициска опсада

Сподели со своите пријатели

Два дена по смртоносното пукање во училиште во Флорида кога напаѓач уби 17 ученици, американската полиција веќе се занимава со нова вооружена пресметка на Хајлајн колеџот во Вашингтон.

Драмата започнала во 9 часот по локално време кога во полицијата било пријавено пукање на колеџот и дека студентите се затвориле во своите училници.

https://twitter.com/JJorbyn/status/964565600415739909?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.srbijadanas.com%2Fvesti%2Fsvet%2Fdva-dana-nakon-masakra-u-skoli-ponovo-haos-u-americi-koledz-u-vasingtonu-pod-policijskom-opsadom-2018-02-17

Loading...

Полицијата преку Твитер објави порака до колеџот во која се наведува дека ова не е вежба и да ги затворат вратите и прозорците, јавува АП.

Засега не е јасно дали има жртви. На лице место има големо присуство на полицијата и служби за вонредни ситуации.

Стравичен масакар пред два дена се случи во средно училиште во Флорида, кога поранешниот ученик Николас Круз пукал во зградата полна со ученици и наставници и притоа усмрти 17 лица.


Leave a Reply