09.11.2019 11:12

Два бона и Кастро сензација на вчерашната прослава на кумановскиот плоштад (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Македонското дуо Два бона и Кастро од Косово вчера беа вистинска сензација на првата вечер од прославата на 500-годишниот јубилеј на Куманово.

loading...

Изведувачите се движеа со засилено обезбедување, а овациите на пред се помладата публика беше доволен знак за нивната популарност и во Куманово.

Пред кумановската публика освен нив настапија и Елита 5, АТА, КИ, Ивона Јовановиќ, Мартинијан Кириловски, Наталија Славева, Марио Арангеловски и Мартија Станојковиќ.

loading...

Дел од атмосферата во продолжение низ објективот на Кумановски Муабети.

loading...


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments