Дуото „Equilibrium“ со концерт во НУЦК „Трајко Прокопиев“

Сподели со своите пријатели

Во четврток со почеток во 20 часот во малата сала во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ концерт ќе одржи дуото „Equilibrium“.

За сите љубители на пијано звукот, како дел од дуото „Equilibrium“ќе настапат Магдица Димитровска и Александра Стојкова, кои ќе настапат на пијано, а ќе ги изведат делата на Моцарт, Дебиси и Брамс.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.