Дронови над Сеул со пораки за заштита од коронавирусот (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Стотици беспилотни летала ноќеска го осветлија небото над Сеул, носејќи мотивациски пораки насочени кон подигање на свеста за борба против вирусот Ковид-19.

Триста дронови се програмирани да формираат спектакуларни сцени над реката Хан, која тече низ главниот град на Јужна Кореја.

Loading...

Шоуто започна со пораки кои потсетуваат на клучните мерки за превенција, вклучително и носење заштитни маски за лице, миење раце и одржување растојание од два метра.

На темното небо, беспилотните летала наизменично создаваа слики од маски опкружени со честички на вируси и раце и капки вода.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *