Дрифтинг авантура од улиците на Дубаи (видео)

Сподели со своите пријатели

Изгледа дека приказните за тоа како во Дубаи тече мед и млеко ви се познати на сите и нема да се занимаваме со тоа. Сега на ред е да ви претставиме мала дрифтинг авантура на Кен Блок и компанијата „Форд“ кои ќе ве однесат од пустинските предели на Емиратите до самите мегаломански згради во срцето на Дубаи.

Како изгледа да се вози брзо и бесно по улиците каде полицијата ве брка со милионски автомобили погледнете во видеото.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.