ДРАМА ВО УЧИЛИШТЕ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Девојче пукаше во двајца тинејџери (ФОТО+ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Вчера наутро по американско време во средно училиште во Лос Анџелес дошло до пукање при што двајца тинејџери се ранети.

Loading...

Жртвите, момче и девојче на возрасто од околу 15 години се наоѓале во училница кога околу 9 часот наутро биле ранети и нивната состојба засега е непозната.

https://twitter.com/RealNewsLine/status/959151063722086403?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Finformer.rs%2Fvesti%2Fsvet%2F367985%2Ffoto-video-uzas-u-srednjoj-skoli-u-lso-andelesu-devojcica-pucala-na-dvoje-tinejdzera

На снимкит еод безбедносните камери се гледа девојче со темна коса кое го води полицијата, а за која се сомнева дека е напаѓач. Наводно пронајден е пиштолот од кој е пукано.

Директорот на училиштето соопштил дека напаѓачот е приведен и дека ситуацијата е под контрола. Училиштето е затворено.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.