Дознајте кои се најголемите спонзоруши меѓу хороскопските знаци

Сподели со своите пријатели

Овие три хороскопските знаци како да имаат скенер за „ловење“ спонзори. Сакаат мажи кои ќе им пружат се што посакаат, а еве кои три знаци најмногу го прават тоа.

Loading...

Девица

Оние во знакот на девицата всушност се далеку од девици. Тие како да имаат вграден скенер за спонзори. Без грешки ќе пријдат на фраер со најмногу пари па дури и кога тој е во друштво на слични типови, исто така со полни џепови. Омилените „жртви“ и се татините синови кои сакаат да се фалат, па така нејзиниот плен во стартот настрадал затоа што ќе го сврти како змија жаба. Каок вистинска змија, девојките во знакоот на девица се навистина отровни по машкиот род, се додека не им ги потрошат сите пари и тогаш ќе бараат нова жртва.

Вага

Опасен знак кога се во прашање спонзорушите. Вагата долго размислува кој маш би можел да и пружи повеќе затоа што е неодлучна и секогаш и изгледа дека другите девојки добиваат повеќе. Навистина е љубоморна, иако не се вљубува во својот дечко со џип, јахта или куќа на море. Никогаш не и е доволно и секогаш глуми жртва во надеж дека ќе добие што поскапи работи. Ако на вага не и подарите некој скап накит, барем еднаш месечно, таа многу лесно паѓа во депресија и во тие моменти веднаш размислува за друг маж. Сурово, зарем не?

Водолија

Водолијата сака море и плажи па така нејзиниот најдобар терен за лов на спонзори се летувањата. На море е неприкосновена, а на нејзиното вешто око ниту еден фраер со скап кабриолет нема шанси да и избега. Има соколово око за такви работи, иако на плажата често носи двоглед во случат некоја јахта од неколку милиони да е во близина. На брзина може да се сплетка со постари личности, но под услов да е полн како брод. Кога водолијата ќе се качи на јахта, таа не се симнува. Освен во случаи кога преминува на поскапа.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.