Долги редици на патарината пред Куманово, како и на ГП Табановце

Сподели со своите пријатели

На граничниот премин Табановце за излез од државата има задржување од околу 30 минути, а на останатите гранични премини и покрај зголемената фреквенција, нема подолги задржувања за влез и за излез, соопшти АМСМ во извештајот за состојбата на патиштата во 18 часот.

Loading...

Информацијата се однесува само за македонската страна на премините. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен.

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива по наместа влажни коловози поради невремето што ја зафати Македонија во попладневните часови.

На социјалната мрежа Фејсбук, граѓани на Куманово јавуваат и за долги редици на патарината на влез во Куманово.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.