Докторка запрети на пациент: „Не ме доведувај во ситуација да те шутнам во јајцата“ (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Видеото што беше објавено покажува здравствен работник во палто како му се заканува на пациентот „дека ќе го удри пациентот во меѓуножјето, додека сето тоа го снима женско лице на кое здравствениот работник и кажува дека треба да се срами.

Loading...

Видеото објавено од порталот Црнахроника брзо предизвика реакции во јавноста, а читателите потврдија дека видеото е направено во болницата Добој, како и идентитетот на здравствен работник кој работи во одделот за невропсихијатрија.

Редакцијата на порталот Клик.ба контактираше со др. Говедарица, која не сакала детално да го коментира настанот, велејќи дека не е важно што ќе каже народот.

“Луѓето што ме познаваат знаат која сум и каква сум. Како што вели Горан Бреговиќ,” не е важно што ќе кажат луѓето, важно е како изгледам на сликата “, така и јас. Жал ми е бев груба, ужасна во тоа видео, а луѓето, а тоа се сите, многу добро знаат која сум јас.

Жал ми е што во тој момент се однесував ужасно “, рече Говедарица.

 


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *