Додека крстарела снимила призор кој нималку не го очекувала (видео)

Сподели со своите пријатели

Брижит Бордо била на крстарење со својот маж во Лузијана кога виделе група делфини како се играат во водата. Двата од нив биле розови.

Кога ги забележала розовите делфини, Брижит од шак за малку ќе паднела во вода, пренесува „Индепендент“.

Малку недостасуваше да паднам од бродот. Повторував дека тоа не е обичен делфин, туку розов. Тоа е неверојатно искуство, кое фотографиите не можат навистина да го прикажат – рекла таа.

Успеала да сними само еден розов делфин.

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.