Доцни денешната статистика за новозаразени од Ковид-19

Сподели со своите пријатели

Министерството за здравство вечерва испрати извинување до медиумите и јавноста за денешното доцнење со информирањето за состојбата со Ковид-19 во нашата земја.

Loading...

– До овој момент сѐ уште не е испратена дневната статистика од Институтот за јавно здравје. Веднаш штом пристигне дневниот извештај, истиот ќе биде проследен до јавноста, информираат од Министерство за здравство.

Omer Xhaferi


Leave a Reply