Добила отказ затоа што имала досие за проневера! А бизарната причина за апсењето е заради една касета

Сподели со своите пријатели

Звучи смешно, но во Оклахома беше распишана потерница за Карон МекБрајд од Тексас за кривично дело проневера, бидејќи таа никогаш не ја вратила изнајмената касета од серијата „Сабрина вештерката тинејџерка“, која ја позајмила уште во 1999 година.

Loading...

Видеотеката „Movie Place“ била затворена во 2008 година, а VHS е толку застарена технологија што дури и последниот јапонски производител престана да го произведува плеерот пред пет години.

 

 

Но, правилата се прекршени.

МекБрајд за локалниот огранок на „Фокс њуз“ изјави дека нема поим дека лентата воопшто постои или дека некогаш ќе избере таква содржина.

Сепак, како можност, таа наведува дека можеби човекот со кој живеела можел да ја изнајми таа лента за нејзините две деца.

Loading...

Таа дознала само за налогот за апсење издаден во друга американска сојузна држава кога се обидела да го смени презимето во возачката дозвола по нејзината венчавка во Тексас.

Службеникот и рекол дека станува збор за потерница за видео касета.

 

 

Карон МекБрајд, исто така, за новинарите изјави дека е уапсена неколку пати во последните неколку години и дека верува дека тоа е причината.

„Ако работодавците проверат да видат дали сум осуден, сè што би виделе е: проневера“, ги објаснува Карон причините зошто ја изгубила работата или зошто дури и не би била вработена. Налогот за апсење сега треба да се повлече и наскоро да се избрише неговата криминална историја.

Сепак, не би било изненадувачки ако МекБрајд беше уапсена поради видеоснимката, бидејќи тоа и се случи на еден нејзин сограѓанин во 2016 година во Северна Каролина.

Loading...

Актерката Мелиса Џоан Харт, која ја играше главната улога во серијата Сабрина, тинејџерка вештерка, исто така слушна и реагираше на необичниот случај на Карон на Инстаграм.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *