12.09.2019 08:50

До крајот на неделата стабилно и без промени на температурите


Времето денеска ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне претежно во западните делови ќе има изолирана појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен на места засилен северен ветер, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Минималните температури ќе се движат од 10 до 18, а максималните дневни од 25 до 33 степени.

loading...

Во наредните денови времето ќе биде стабилно и суво.

До недела ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат без значителна промена.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments