До четврток ќе преовладува сончево време

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно сончево со мала до умерена локална облачност, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието на места засилен северен ветер.

Минималната температура ќе биде во интервал од -6 до 0, а максималната ќе достигне од 9 до 16 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме претежно сончево време со мала облачност. Ќе дува слаб, до умерен ветер од север, односно северозапад.

Минималната температура ќе изнесува околу еден степен под нулата, а максималната дневна се очекува да достигне до 12 степени целзиусови.

До четврток ќе преовладува сончево време.

Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од среда ќе бидат во пораст.

За време на викендот ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд.

Loading...

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *