ДНР: 190 цивилни жртви во украинските напади

Сподели со своите пријатели

Од почетокот на руската воена операција во Украина, 190 цивили се убиени во украинските напади во Доњецката Народна Република (ДНР), соопшти денеска лидерот на таа самопрогласена република Денис Пушилин.

Loading...

„Меѓу цивилните жртви има девет деца, а околу 900 луѓе се повредени“, изјави Пушилин за ТВ каналот „Соловјев Лајв“.