Дневен хороскоп за 5 септември 2017 година

Сподели со своите пријатели

Овен

Иако луѓето нема да ги ценат вашите идеи не би требало да се вознемирувате. Ви се советува да не потпишувате било какви документи ниту пак да се впуштате во бизнис активности.Може да имате значајни остварувања во вашиот емотивен живот и во одоносите со луѓето кои досега ги имате игнорирано.

Бик

Денес не е добар момент за започнување на нови активности, бидејќи ќе бидете склони кон правење на нереди.Ќе настојувате главата да ја држите во „облаци“ и ќе биде склони кон запоставување на важните работи. Смирете се и поставете приоритети!

Близнаци

Иако ќе имате многу работи пред себе ви се советува да успорите малку повеќе. Во утринските часови може да се почувствувате приморано да потрошите премногу. Бидете повеќе внимателни со вашите трошоци! Денес може да сретнете некоја посебна личност која подоцна ќе има важна улога во вашиот живот.

Рак

Може да се чувствувате разочарани поради тоа што некој службен состанок не се одвива во посакуваната насока. Денес не е повелен момент за бизнис, но може да поминете квалитетни моменти со саканата личност. Препорачливо ви е да се реалксирате и одморите повеќе.

Лав

Ќе настојувате да бидете идеалисти и ќе се чувствувате дека сте во состојба да разрешите било што и тоа без напор. Бидете повеќе реални или во спотивност може да бидете непријатно изненадени! Внимателно избирајте ги зборовите, бидејќи постои ризик да ги повредите чувствата на некоја драга личност. Не се одбидувајте да ги наметнувате вашите мислења на другите луѓе!

Девица

Денес е поволен момент за средби со пријателите и за квалитетни моменти со партнерот. Попладне може да примите значајна сума на пари од некоја постара личност. Имате добри шанси да бидете предложени за некоја дополнителна работа, но ви се советува да не донесувате избрзани одлуки. Може да имате расправија со некоја импулсивна жена.

Вага

Во утринските часови може да се чувствувате уморно и конфузно, а вашето практично чувство ќе биде нарушено. Во вакви околности ви се советува да го избегнете донесувањето на важни одлуки. Би било подобро да сотанете на рутинските активности и да се одморите повеќе.

Скорпија

Во утринските часови може да се соочите со некои мали домашни потешкотии. Ви се советува да останете смирени. Љубезноста и смиреното зборување можат да бидат многу корисни во избегнувањето на некој конфликт.

Стрелец

Ќе бидете пречувствителни и вознемирени во текот на овој ден. Денес ќе треба да го избегнете донесувањето на важни одлуки, бидејќи ќе настојувате да се држите издвоено од другите луѓе. Избегнете ги расправиите и конфликтите!

Јарец

Ви се советува денес да го избегнете започнувањето на нови активности, бидејќи неочекувани пречки можат да се појават. Во утринските часови ќе треба да извршите неколку рутински активности кои ќе ви го променат планот за денес. Ви се советува да го одложите соочувањето со тешки прашања или проблеми кои бараат фокусирање.

Водолија

Вашиот распоред неочекувано ќе се промени, но сите нови можности ќе се покажат како корисни за вас. Ќе ја имате можноста да запознаете некоја важна лично која ќе ви помогне во професионалниот живот. Ви се советува да не донесувате одлуки импулсивно. Финансиските шпекулациите треба да бидат избегнати.

Риби

Во утринските часови ќе ви недостига практично чувство и ќе чувствувате дека залудно губете енергија. Колегите ќе имаат разбирање и ќе ве поддржуваат. Бидете внимателни! Би било добро да не ја отфрлате помошта која ќе ви биде понудена.

(srekja.mk)

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.