Диор ќе ги облекува фудбалерите на ПСЖ во следните две години

Сподели со своите пријатели

Модната куќа „Диор“ ќе ги облекува играчите на Париз Сен Жермен (ПСЖ) две сезони за официјални настани надвор од теренот, беше соопштено од оваа модна куќа.

Loading...

Ова е првпат Диор, кој го основа модниот дизајнер Кристијан Диор, да „облече“ спортски клуб, беше речено од клубот, пренесува агенцијата ЕФЕ.

Клубот од Париз се засили за новата сезона, прво Серхио Рамос пристигна на „Паркот на принцовите“ од Реал, а потоа Лионел Меси потпиша за ПСЖ.

 

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Saint-Germain (@psg)