09.09.2019 19:00

Дијаспората во Мелбурн палеше макети од Заев и знамиња на Грција и Бугарија (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Група македонски иселеници во Австралија ги запалија знамињата на Грција и Бугарија, како и макета на македонскиот премиер Зоран Заев.

Сето ова се случуваше за време на протестите против промена на името на Северна Македонија и Договорот од Преспа пред македонскиот конзулат во Мелбурн.

loading...

Тие ги носеле старите македонски знамиња на Вергина, кои беа променети во 1995 година и извикувале пораки со навредлива содржина против сегашната македонска влада за промена на името.

Старото знаме беше прикажано и на јарболот пред Конзулатот на Северна Македонија во Мелбурн.

The Real Macedonian Flag Raising Pt1

Публикувахте от ONLY Macedonia, САМО Македонија в Събота, 7 септември 2019 г.

© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments