Девојка се породува и се шминка: Стана атракција на интернет и роди син (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Бремена жена која се шминкала додека била во породување станала сензација на Интернет.

Loading...

Додека повеќето жени се испотени и задишани за време на породувањето, таа изгледала како гламурозна дива додека лежела опуштено на својот болнички кревет.

Видеото јасно ја покажува нејзината шминка расфрлана на масата, додека таа лежерно фрла сенка на нејзините очи.

 

 

Видеото е прегледано повеќе од 500.000 пати досега, а многумина ја пофалија посветеноста на жената за шминка дури и во вакви тешки услови.

„Таа не избра гламурозен живот. Гламурозен живот ја избра нејзе”, “Не сака да изгледа лошо првиот пат кога детето ќе ја види, го почитувам тоа”, се некои од коментарите.

Loading...

Новата мајка подоцна објави видео во кое откри дека родила син. Само неколку часа по раѓањето, бебето ја направило својата прва фотосесија со неговата мајка, со фотографско осветлување што го однела со себе во болница.

 

 

@merkmenaceReply to @merkmenace @lisacronxo♬ original sound – Adam Krause


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *