Девојче се удавило во кумановската Стара бања

Сподели со своите пријатели

Тринаесетгодишно девојче вчера попладне се удавило во водите од напуштената кумановска Стара бања во атарот на селото Проевце.

Девојчето, според информациите од Министерството за внатрешни работи е од ромска националност, а немилиот настан се случил вчера околу 15:30 часот.

Повеќе детали од МВР најавуваат за текот на денешниот ден.

[wpdevart_like_box profile_id=”1414421878780055″ connections=”show” width=”300″ height=”550″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.