Девојче од Куманово нападнато додека се враќало од училиште

Сподели со своите пријатели

Малолетно девојче од Куманово било физички нападнато од соученик додека одело кон дома од училиштето.

Loading...

– На 22.04.2024 година во 21.32 часот во СВР Куманово З.Ф. (36) од Куманово, пријавила дека додека се враќала од училиште нејзината малолетна ќерка со остар предмет била нападната од нејзин соученик, информираат од Секторот за внатрешни работи.

Од полицијата додаваат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Никола Ивановски