„Денови на мед“ од утре на градскиот плоштад во Куманово

Сподели со своите пријатели

Традиционалната манифестација „Денови на мед 2023“ утре започнува на плоштадот во Куманово.

Loading...

Организатор на настанот и годинава е пчеларското здружение „Пчела“.

Свеченото отворање на „Денови на мед“ ќе биде утре во 10 часот на градскиот плоштад, а целата манифестација ќе трае три дена.

Граѓаните ќе имаат можност како и секоја година да си купат мед и други пчелни производи по саемски цени.

ПРОЧИТАЈТЕ И:  Кумановци нападнати од повеќе лица