Денот на народното востание, 11 Октомври, неработен за сите граѓани

Сподели со своите пријатели

Министерството за труд и социјална политика соопшти дека согласно Законот за празниците, 11 Октомври (среда), Денот на народното востание, е неработен ден за сите граѓани на Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика им го честита Денот на народното востание на граѓаните на Република Македонија, стои во соопштението.

Извор: МИА

Loading...

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.