16.05.2019 11:19

Денеска врнежливо со услови за невреме


Времето денеска ќе биде променливо облачно и нестабилно со локални врнежи од дожд и грмежи.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, на места ќе има услови процесите да бидат поинтензивни во форма на невреме со засилен ветер и појава на град. Максималната температура ќе биде во интервал од 15 до 21 степени.

loading...

И утре ќе се задржи променливо облачно време наместа нестабилно со пороен дожд, а локално ќе има услови процесите да бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град. За викендот времето ќе биде сончево и значително потопло, а од понеделник во попладневние часови повторно се очекува појава на локален дожд и грмежи.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments