Денеска вистинско пролетно време

Сподели со своите пријатели

Во текот на ноќта времето беше ведро или со мала облачност. На места дуваше слаб северен ветер.

Loading...

Сончево и топло според информациите на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе биде во текот на денешниот ден.

Ќе дува слаб северен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 16 до 23 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево и топло време со максимална температура од 20 степени целзиусови.


Leave a Reply