Денеска топло и стабилно со температури до 30 степени

Сподели со своите пријатели

Од релативно свежно неделно утро, денеска имавме минимални 10 до 15 степени целзиусови, но во текот на денот таа состојба целосно ќе биде променета.

Loading...

Не очекува потопло време од вчера, максималната температура на некои место во југоисточниот крај ќе се искачи до 31 степен.

Во Куманово пак ќе имаме сончева и пријатна недела, со температура вообичаена за овој период од годината, од минимални 10, до максимални 26 степени целзиусови.

Слично време ќе се задржи и во наредните денови.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.