29.04.2019 11:05

Денеска сончево со температури до 25 степени


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне и претежно во планинските делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд.

Како што информираат од Управата за хидрометеоролошки работи, минималните температури ќе се движат од 4 до 10 степени, а максималните дневни ќе бидат во интервал од 17 до 25 степени целзиусови.

loading...

Во вторник од претпладне ќе дува особено на запад засилен западен ветер и ќе има услови за краткотрајна нестабилност преследена со пороен дожд и грмежи. Потоа ќе продолжи период на малку посвежо време со повремено зголемена облачност и краткотраен пороен дожд претежно попладне.

Преодно постабилно време се очекува во петок кога и температурите малку ќе се покачат.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments