Денеска сончево и свежо време

Сподели со своите пријатели

Во текот на ноќта и рано изутринаа се задржа ведро со слаб северозападен ветер. Утринава е ведро, студено и претежно тивко.

Loading...

Во текот на денешниот ден времето ќе биде сончево и студено особено претпладне. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Попладне ветерот ќе стивнува.

Дневните температури ќе бидат во интервал од 1 до 8 степени.

Во Куманово и околината денеска ќе имаме сончево и студено време со температура до 4 степени целзиусови.


Leave a Reply