Денеска посвежо со услови за врнежи од дожд и грмотевици

Сподели со своите пријатели

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Loading...

Во поголемиот дел од земјата, освен на крајниот југ, ќе има слаб до умерен дожд. Ќе дува умерен до повремено засилен ветер од западен и северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 14, а максималната ќе достигне од 15 до 25 степени.

 

 

Во Куманово и околината денеска ќе имаме променливо облачно време со услови за дожд и грмотевици во попладневните часови. Ќе дува слаб ветер од северен, односно северозападен правец, а температурата ќе се движи од осум степени во утринските часови, до максимални 17 во текот на денот.

 

Loading...

 

За време на викендот ќе биде претежно сончево и топло со послаб јужен ветер.

Никола Ивановски


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *