Денеска и утре на репертоарот на Театар Куманово реприза од претставата „Идиоти“

Сподели со своите пријатели

На програмата на кумановскиот театар денеска и утре репризно ќе се игра претставата „Идиоти“ за сите оние кои досега немале можност да ја погледнат оваа комедија.

Loading...

Под режисерска палка на Мирослав Петковиќ, со Александра Михајловска, Мартин Лазаревски, Владо Дојчиноски и Марко Трајковиќ во главните улоги вечерва и утре од 20 часот во Театар Куманово повотрно репризно издание на претставата за која картите беа целосно распродавани на досегашните изведби.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.