Денеска без струја овие локации во Куманово

Сподели со своите пријатели

Неколку локации во Куманово и околината денеска ќе бидат без електрична енергија поради најавени прекини од ЕВН Македонија.

Loading...

Во период од 09:00 до 11:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од селото Челопек.

Од 12:00 до 14:00 часот прекини се најавени за селото Руѓинце.

Во период од 08:00 до 14:00 часот без електрична енергија ќе бидат корисниците од населбата Карпош, поточно реонот на Сателит.

Станува збор за најавени прекини од страна на ЕВН Македонија поради интервенции во мрежата.

Никола Ивановски


ПРОЧИТАЈТЕ И:  На Табановце приведен скопјанец, кај него пронајдени над илјада различни видови монети (ФОТО)