Делегација на СДСМ се поклони пред споменикот кај месноста Карпалак

Сподели со своите пријатели

По повод 14 годишнината од загинувањето на десетте припадници на македонските безбедносни сили, делегација на СДСМ предводена од потпретседателката Фросина Ременски и делегација од Општинската организација на СДСМ од Тетово денеска оддадоа почит и положија свежо цвеќе пред спомен плочата кај месноста Карпалак.

Loading...

Karpalak_pocit_SDSM_5

 

На тој трагичен ден, животот го загубија: Нане НаумовскиСашо Китаноски, Бранко СекулоскиГоран МиноскиМарко ДеспотоскиЕрдован ШабаноскиЉубе ГрујоскиДарко ВелјаноскиПеце Секулоски и Веби Рушидоски.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.