11.05.2019 13:53

Дефиле на маски на маскенбалот „Батко Ѓорѓија“ (ФОТО)


Илјадници основци, средношколци, како и дечиња од детската градинка од Куманово денеска беа дел од најмасовниот културен настан во градот, традиционалниот Маскенбал „Батко Ѓорѓија“.

Во продолжение проследете дел од маските, а многу повеќе фотографии ќе имате можност да погледнете на нашиот Инстаграм профил.

loading...

© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments