Дефиле на маски на маскенбалот „Батко Ѓорѓија“ (ФОТО)

Сподели со своите пријатели

Илјадници основци, средношколци, како и дечиња од детската градинка од Куманово денеска беа дел од најмасовниот културен настан во градот, традиционалниот Маскенбал „Батко Ѓорѓија“.

Loading...

Во продолжение проследете дел од маските, а многу повеќе фотографии ќе имате можност да погледнете на нашиот Инстаграм профил.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *