15.04.2019 02:45

Даниел Стефановски светски шампион во кик бокс (ВИДЕО)


Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски, кој по потекло е од Куманово, стана светски шампион, откако го совлада Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА.

Со поебадата на Аллилуше, Стефановски ја освои титулата светски шампион по К-1 правила до 81,5 килограми.

loading...

Стефановски е роден и живее во Цирих, Швајцарија, но неговите родители се по потекло од Куманово.

Во продолжение погледнете го и неговиот настап.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments