Даниел Стефановски светски шампион во кик бокс (ВИДЕО)

Сподели со своите пријатели

Македонскиот кик боксер Даниел Стефановски, кој по потекло е од Куманово, стана светски шампион, откако го совлада Софијан Алилуше од Франција за светската титула ИСКА.

Loading...

Со поебадата на Аллилуше, Стефановски ја освои титулата светски шампион по К-1 правила до 81,5 килограми.

Стефановски е роден и живее во Цирих, Швајцарија, но неговите родители се по потекло од Куманово.

Во продолжение погледнете го и неговиот настап.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *