Дали е ова најдобриот свадбен танц? (видео)

Сподели со своите пријатели

Овој пар направи нешто поразлично на својот најсреќен ден во животот, а видеото кој сето тоа го забележа ги руши рекордите на гледаност.

Loading...

Шест минути различни песни и кореографии. Холи и Дејв Смит својот прв брачен танц го започнаа со песната Mirrors на Justin Timberlake, а потоа следуваа Baby Got Back, Sir Mix a Lot, Bootylicious во изведба на Destiny Childsa, Single Ladies од Beyonce…

Но, иако се ѕвезди на вечерта не играат сами, туку во сето тоа учествуваат кумовите и роднините.

Погледнете ги овие неверојатни кореографии и можеби ќе посаката да направите слично на вашата свадбена веселба.


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.