08.04.2019 11:21

Дабова шума гореше во Никуљане


Дабова шума вчера изгоре во пожар во атарот на селото Никуљане, кај месноста викана „Шошорка“.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, тројца пожарникари успеале да го изгаснат пожарот во период од 18:00 до 19:10 часот.

loading...

Причината за избувнување на истиот засега не е позната.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments