08.04.2019 11:21

Дабова шума гореше во Никуљане

Facebook Twitter Google+

Дабова шума вчера изгоре во пожар во атарот на селото Никуљане, кај месноста викана „Шошорка“.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи, тројца пожарникари успеале да го изгаснат пожарот во период од 18:00 до 19:10 часот.

loading...

Причината за избувнување на истиот засега не е позната.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments