09.05.2019 22:32

Дабевска: Лавовски се боревме (ФОТО)


Ракометарката на Куманово Сања Дабевска вечерва го даде својот максимум заедно со остатокот од екипата и извојуваа пласман во големото финале на Купот на Македонија.

loading...

Она што денеска публиката имаше можност да го види во Спортската сала Куманово е само увертира за големото финале каде кумановски ќе се сретнат со составот на Вардар.

Дабевска изрази надеж дека ќе успеат да го освојат пехарот.

-Пресреќна сум, заедно со екипата дадовме се од себе, мислам дека лавовски се боревме и стигнавме до тоа што го сакавме. Вардар не треба да се потцени, екипата е добра, се надевам дека ќе ги победиме и ќе го освиме Купот на Македонија, изјави Дабевска.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments