09.05.2019 22:32

Дабевска: Лавовски се боревме (ФОТО)

Facebook Twitter Google+

Ракометарката на Куманово Сања Дабевска вечерва го даде својот максимум заедно со остатокот од екипата и извојуваа пласман во големото финале на Купот на Македонија.

Loading...

Она што денеска публиката имаше можност да го види во Спортската сала Куманово е само увертира за големото финале каде кумановски ќе се сретнат со составот на Вардар.

Дабевска изрази надеж дека ќе успеат да го освојат пехарот.

-Пресреќна сум, заедно со екипата дадовме се од себе, мислам дека лавовски се боревме и стигнавме до тоа што го сакавме. Вардар не треба да се потцени, екипата е добра, се надевам дека ќе ги победиме и ќе го освиме Купот на Македонија, изјави Дабевска.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments