Да не се повтори: 2015 во неколку секунди (видео)

Сподели со своите пријатели

Во мултимедијалниот видео запис, Ројтерс го прикажува сето онаа што го задеси светот во текот на 2015 година, почнувајќи од судирите во Тунис, Сирија, до терористичките напади во Парис, бегалската криза во Европа и бекство на мексичкиот нарко картел од затвор.

Loading...

Се` на се`, 2015 година беше тешка година за човештовото и нажалост, и оваа година умираа невини луѓе, во водите на Средоземјето се удавија невини деца, а што е најбитно, лудилото и понатаму не престанува.

Еве како беше одбележана 2015 низ објективот на ненадминливите фотографи на Ројтерс.

 


Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.