01.08.2019 10:33

Цунами среде базен: Повредени 44 лица (ВИДЕО)

Facebook Twitter Google+

Како и секое лето, многу Кинези се одлучиле да се разладат во аква парковите.

Базените кои прават вештачки бранови се вистинска атракција и особено се популарни меѓу децата.

loading...

Меѓутоа, во забавниот парк Шуијун, во провинцијата Џилин, настанал вистински хаос кога капачите ги поклопил бран од три метри.

Повредени се дури 44 лица, а многу посетители започнале да бегаат во паника кога го ивделе оваа изненадно „цунами“.

Неколку лица биле хоспитлаизирани поради скршеници и други повреди.

Се смета дека механичкиот дефект довел до формирање на огромниот бран, а базенот ќе биде затворен неколку дена додека траат поправките.


© Со преземање на содржината ги прифаќате Условите за преземање содржини
Loading...

Последни наслови

Facebook Comments