01.08.2019 10:33

Цунами среде базен: Повредени 44 лица (ВИДЕО)


Како и секое лето, многу Кинези се одлучиле да се разладат во аква парковите.

Базените кои прават вештачки бранови се вистинска атракција и особено се популарни меѓу децата.

loading...

Меѓутоа, во забавниот парк Шуијун, во провинцијата Џилин, настанал вистински хаос кога капачите ги поклопил бран од три метри.

Повредени се дури 44 лица, а многу посетители започнале да бегаат во паника кога го ивделе оваа изненадно „цунами“.

Неколку лица биле хоспитлаизирани поради скршеници и други повреди.

Се смета дека механичкиот дефект довел до формирање на огромниот бран, а базенот ќе биде затворен неколку дена додека траат поправките.


© Крадењето авторски содржини е забрането со закон. Преземањето на текстови и изјави во авторска сопственост на порталот Кумановски Муабети е дозволено делумно, со задолжителен хиперлинк до содржината која се пренесува. Секое преземање фотографија означена со лого, без претходна согласност со Кумановски Муабети, е строго забрането!

Последни наслови

Facebook Comments